Moje wartości

4
490
Moje wartości

Tworząc tą stronę chcę narzucać sobie sztywnych zasad. Na co dzień mamy do czynienia z taką ilością absurdów i zasad, że nie chcę tworzyć kolejnych. Chcę abyś wiedział jakie mam intencje dotyczące tego miejsca w internecie:

Chcę publikować na tej stronie co najmniej jeden wpis w miesiącu.

Moją intencją jest abyśmy ze sobą dyskutowali oraz wymieniali poglądy i doświadczenia. Jestem pewien, że takie dyskusje mogą wiele wnieść do usprawniania naszych działań.

Zachęcam do komentowania

dzielenia się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami. Dołożę starań, aby moderacja komentarzy, była ograniczona do poziomu, który pozwoli nam zachować kulturalny i merytoryczny poziom wymiany poglądów.

Zauważyłeś, że zwracam się do Ciebie per Ty? Nie jest to z mojej strony brak szacunku, ani chęć spoufalania się. Moim zdaniem forma taka pozwala na prostszą i czytelniejszą komunikację w internecie.

W mojej działalności zawodowej, zawsze ustalamy formy grzecznościowe i “na Ty” przechodzimy tylko za obopólną zgodą.

Liczy się przede wszystkim dyskrecja

poufność i zaufanie. Jako konsultant, doradca, trener (szkoleniowiec) na blogu przytaczam czasami przykłady z jakimi spotkałem się w ciągu pracy zawodowej, jednak ze względu na zachowanie ich anonimowości, wszelkie dane mogące powiązać mojego Klienta z omawianym zagadnieniem są zmienione.

Wszystko piszę to próba pokazania mojego osobistego punktu widzenia na branżę elektrotechniczną, pełną sprzeczności a czasem absurdów.

Korzystaj do woli

Jeśli uznasz, że treści zawarte na tej stronie mogą Ci się to do czegoś przydać – korzystaj do woli. Nie namawiam Cię jednak do podzielania moich poglądów, czy kopiowania pomysłów tutaj opisanych. Potraktuj je proszę, jako punkt wyjścia do zajęcia własnego stanowiska.

Zawsze używaj własnego osądu i samodzielnie podejmuj decyzje.

Opinie i recenzje

W artykułach opiniuję lub rekomenduję produkty, których sam używam. Nie są to wpisy marketingowe, reklamowe a jedynie moje osobiste wrażenia związane z danym produktem. W niektórych artykułach, aby łatwiej wytłumaczyć zagadnienie zdecydowałem się omawiać to na przykładzie produktów jednego producenta, ale zagadnienie jest tak przedstawione, że bez problemu na podstawie omówionych zagadnień możesz sam odszukać porównywalny produkt z oferty innego producenta.

Jeżeli Twoim zdaniem treści zgromadzone na tej stronie mogą przydać się Twoim znajomym, proszę “udostępnij”. Podziel się na Facebooku, wyślij link do strony lub artykułu. Zależy mi, aby każdy, kto może potrzebować podobnych informacji, mógł z nich skorzystać.

Udostępniaj legalnie

4 komentarze

  1. Piotr K

    16 października 2019 o 00:22

    Panie Piotrze, chciałbym podziękować za wiedzę jaką się Pan dzieli na tej stronie. W dzisiejszych czasach tak rzetelnie prowadzony portal to wielka rzadkość. Dziękuję i życzę wytrwałości w dalszych publikacjach!

    Odpowiedz

    • Piotr Bibik

      16 października 2019 o 07:26

      Cieszę się, że mogę pomóc 🙂

      Dzięki takim słowom, jest motywacja do dalszej pracy!

      Odpowiedz

  2. Wojt

    6 marca 2020 o 08:51

    Panie Piotrze.
    Z ciekawością czytam Pana (i nie tylko Pana) artykuły. A że jestem też przed budową domu mam pytanie. 1. Czy poleca Pan też jakichś instalatorów (np. Ci którzy skorzystali z Pana szkoleń)? 2. Czy wykonuje Pan również projekty IB? 3. Jednym słowem czy mogę skorzystać z Pana wiedzy, aby mój dom i IB nie był tylko gadżetem. Mam pojęcie o elektryce (jako mechanik utrzymania ruchu), mogę określić oczekiwania, ale nie mogę znać się na wszystkim ;). I pomimo, że temat IB jest ciekawy to niestety życia nie starczy nauczyć się wszystkich ciekawych rzeczy. Więc skończę tylko na podstawach IB

    Odpowiedz

    • Piotr Bibik

      6 marca 2020 o 21:41

      Odpowiadając na Pana pytania:

      Projektów nie wykonuję i nie polecę instalatorów.

       

      Instalatorów, zweryfikować może Pan oglądając prace, które ostatnio wykonali. Szczególnie patrząc na zakres prac, czy rzetelnie wykonali takie detale jak wyrównanie potencjałów i inne pozornie drobne detale. Jeśli jakość pracy się Panu podoba i poprzedni inwestorzy nie zgłaszają zastrzeżeń, warto z takim instalatorem podpisać umowę, która dobrze opisuje zakres prac oraz punkty według których będzie Pan oceniał poprawność i jakość wykonanej pracy.

       

      Należy liczyć się z faktem, że instalatorzy, którzy dbają o jakość swojej pracy są dość mocno obłożeni pracą. Ceny przeważnie mają znacznie wyższe niż średnia rynkowa.

      Odnośnie umowy sporo informacji znajdzie Pan w artykule zatytułowanym: Po co mi umowa?

      Mogę pomóc w zakresie praktycznego określenia Państwa potrzeb, tak aby automatyka i teletechnika wspomagały i pomagały mieszkańcom a nie były kosztownym gadżetem, którym można pochwalić się przed kolegami. Jest bardzo dużo różnych drobnych detali o których na się nie myśli, a których brak w przyszłości utrudnia codzienne życie.

      W tym celu konieczna jest rozmowa z przyszłymi domownikami, tak aby wszyscy wiedzieli z czym wiąże się system inteligentnego domu, jakie ma korzyści i jakie ograniczenia. Podczas konsultacji omawiamy jak chcecie Państwo żyć w tym domu nie tylko dziś, lecz również w przyszłości. Automatyka musi uwzględniać różne scenariusze i powinna dawać możliwości rozbudowy w granicy założeń które robi się na początku.  

       

      Po określeniu Państwa potrzeb, mogę pomóc w dobraniu systemu, który spełni Państwa oczekiwania. Dopiero gdy jest znany system na który się Państwo zdecydujecie, oraz zostanie określony zakres prac można szukać instalatora, który się specjalizuje w wybranym przez Państwa rozwiązaniu.

      W praktyce, często jest to kilku instalatorów, którzy znają się na różnych systemach integrowanych przez głównego wykonawcę.

       

      Jeśli będzie Pan zainteresowany konsultacjami lub udziałem w szkoleniu, proszę o kontakt mailowy: napiecie@salama.pl 

       

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

÷ 3 = 1

Zobacz także

W jaki sposób zabezpieczyć dom, lub mieszkanie przed powodzią?

Jak szybko i skutecznie zabezpieczyć się przed powodzią? Co z elektryką…